Witamy SM Anuncjatę.

30 sierpnia 2020

Od kilku tygodni w naszej Parafii posługę Siostry Przełożonej objęła SM Anuncjata. Będzie ona posługiwała jako katechetka w Szkole Podstawowej Nr 4 i Przedszkolu Publicznym Nr 2 oraz opiekowała się grupą Dzieci Maryi.

A oto, co Siostra napisała o sobie na prośbę redakcji “Wspólnoty”:

 Pochodzę z parafii NSPJ w Jastrzębiu Zdroju . Mam młodszą siostrę, która założyła rodzinę.
Z Siostrami Służebniczkami miałam kontakt od dziecka na katechezie oraz przez zaangażowanie w parafialnej  grupie Dzieci Maryi, uczestnictwo w letnich i zimowych rekolekcjach oraz skupieniach organizowanych w Domu Prowincjalnym w Katowicach. Jako „ciekawostkę” podam,  że na pierwsze takie skupienie pojechałam z  SM Violettą 😊, która wówczas katechizowała w mojej rodzinnej parafii. Pociągnięta świadectwem życia Sióstr Służebniczek, które są wpatrzone w  Maryję Służebnicę zawsze dającą JEZUSA, po maturze wstąpiłam do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Pierwsze śluby zakonne złożyłam 15. sierpnia 1998 r.,  podczas których otrzymałam imię ANUNCJATA, co znaczy „oznajmiać, zwiastować”.  Zaś śluby wieczyste  – 2 sierpnia  2004 r. Motto mojego codziennego życia brzmi  „ JEZU UFAM TOBIE”. W Zgromadzeniu ukończyłam teologię nauczycielską na Uniwersytecie Śląskim oraz pedagogikę na KUL- u . Posługę nauczyciela katechety podejmuję od 2000 roku. Najpierw w Katowicach Panewnikach,  potem w Wodzisławiu Śl., Chorzowie, Istebnej, a obecnie w Radlinie – w  SP4 oraz PP2. Praca  z dziećmi i młodzieżą  daje mi wiele radości . Modlitwę obiecuję i o modlitwę proszę.

                                                                                                       SM Anuncjata- Aleksandra Gajda

Jeszcze raz bardzo serdecznie Siostrę witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitości łask Bożych oraz wiele życzliwości ze strony Parafian.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

AKTUALNOŚCI