OGŁOSZENIA PARAFIALNE

________________

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

________________

AKTUALNE OGŁOSZENIA

    Sobota       21 maja

Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i  męcz.

Od godz. 8.30 z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem Parafian. Zgłoszenia w zakrystii bądź kancelarii.

VI Niedziela   Wielkanocna        22 maja

Wraca niedzielny porządek Mszy św. O godz. 11.00 Msza św. w intencji mieszkańców Radlina, z okazji 25 rocznicy reaktywowania miasta Radlin. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Archidiecezji. Kończy się 5-letnia kadencja Rady Parafialnej. Wybory do nowej Rady Parafialnej odbędą się 12 czerwca. Kandydatów do Rady Parafialnej można zgłaszać w przygotowanej urnie. Kandydatem może zostać osoba pełnoletnia, która przyjęła sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczy w życiu parafialnym i jest znana z nienagannej postawy moralnej. W dniach 23 – 26 maja zapraszamy Parafian do udziału w rekolekcjach w Kokoszycach; zapisy w kancelarii. W poniedziałek, 23 maja, o godz. 17.15, z okazji Dnia Matki, koncert w wykonaniu chóru „Słowacki”, Scholi Dziecięcej i przedszkolaków. 11 czerwca (sobota) na boiskach plażowych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się Dekanalny Turniej Siatkówki Plażowej im. bł. Pier Giorgio Frassatiego; szczegóły rozgrywek oraz informacja o zapisach do turnieju w gablotce. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Edward Foltys, Kazimierz Kachniarz, Tadeusz Giza.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   22.05.2022

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na naszej Archidiecezji. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

VI Niedziela   Wielkanocna          22 maja     

Dzisiaj w katowickiej katedrze Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna się tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa. W naszych modlitwach pamiętamy o narzeczonych i małżonkach. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, każdego dnia o godz.17.30.

Poniedziałek             23 maja

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, nazywane w Polsce Dniami Krzyżowymi. Po Mszy św. porannej zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym, by wypraszać dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże dla ludzkiej pracy. O godz. 17.15, z okazji Dnia Matki, koncert w wykonaniu chóru „Słowacki”, Scholi Dziecięcej i przedszkolaków.

Wtorek                 24 maja

Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

We wtorek przypada dzień modlitw za kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwach o chrześcijanach z tego kraju. W dniach od 24 -26 maja bezpłatne badania mammograficzne  w busie przy Miejskim Ośrodku Kultury. Szczegóły w gablotkach. O godz. 19.00, w salkach katechetycznych spotkanie formacyjne wspólnoty „Siloe” oraz katecheza dla dorosłych.

Środa         25 maja

Czwartek            26 maja

Wspomnienie św. Filipa Neri, prezb.

Msza św. w intencji Matek naszej Parafii o godz.8.00. Wszystkim mamom z okazji Dnia Matki życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Wniebowziętej. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.  

Piątek           27 maja

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością zesłania Ducha Świętego. O godz. 7.30 Jutrznia, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia.   

Sobota       28 maja

Niedziela       29 maja

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W przyszłą niedzielę (29.05) mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Kończy się 5-letnia kadencja Rady Parafialnej. Wybory do nowej Rady Parafialnej odbędą się 12 czerwca. Kandydatów do Rady Parafialnej można zgłaszać w przygotowanej urnie. Kandydatem może zostać osoba pełnoletnia, która przyjęła sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczy w życiu parafialnym i jest znana z nienagannej postawy moralnej. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. 30 maja o godz.19.00 w Domu Parafialnym Bazyliki św. Antoniego w Rybniku spotkanie z cyklu „Rybnicki Areopag Wiary w Dialogu”; temat spotkania: „Czy każda wojna jest sprawiedliwa”; prelegentem będzie ks. prof. Arkadiusz Wuwer wykładowca KNS. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Elżbieta Szeliga, Amalia Bugla, Genowefa Zerzon. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i paschalnej radości

płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa.