OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 stycznia 2020 r.

 

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   26.01.2020 r.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać.

iii Niedziela  ZWYKŁA                26  stycznia

Zapraszamy na koncert kolędowy dziś o godz. 16.00. Wystąpi chór im. J. Słowackiego, dzieci przedszkolne i szkolne oraz schola dziecięca  naszej parafii. Koncert dedykowany babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Poniedziałek           Wspomnienie dow. Anieli Merici, dz.    27  stycznia

Spotkanie kolędowe członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w salkach o godz. 16.00, a o 17.30 w kościele – Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej, Patronki Dobrej Śmierci.

Wtorek         Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK                         28 stycznia

Katecheza dla dorosłych o godz.19.00 w salkach katechetycznych. Spotkanie grupy Siloe odbędzie się w kościele o godz. 19.00.

Środa              29 stycznia  

Czwartek               30 stycznia

Po Mszy św. o godz. 8.00 w Domu Katechetycznym spotkanie parafialnego Klubu Seniora. O godz.17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek                Wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.          31 stycznia  

O godz. 7.30 Jutrznia, a następnie koronka do Bożego Miłosierdzia.

I sobota          1 lutego

O godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi i grzechy całego świata wyrządzone Matce Boga i naszej. O godz. 7.00 Nabożeństwo Wynagradzające. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie z krawcową i fotografem do salek o godz.9.30. O godz.17.00 w Domu Katechetycznym nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

Niedziela    Święto Ofiarowania Pańskiego                  2 lutego

W przyszłą Niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na każdej mszy św. będą poświęcone świece przyniesione przez wiernych do kościoła. Poświęcenie świec i skarbczyków  dzieciom Pierwszokomunijnym nastąpi na Mszy św. o godz. 11.00. Msza św.  w intencji ks. Jakuba o okazji jego urodzin o godz.12.15. O godz. 13.30 Msza św. chrzcielna. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w całym kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Szczególną modlitwą i wdzięcznością otaczamy nasze siostry Służebniczki, które posługują w naszej wspólnocie. Kolekta  niedzieli przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. Alumn Artur Sówka ur.09.11.1995r. w Rydułtowach pragnie przyjąć święcenia diakonatu. Kandydata poleca się modlitwom wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co czyniłoby go niegodnym święceń, byłby w sumieniu zobowiązany zawiadomić bezzwłocznie o tym tutejszy urząd parafialny.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zenon Śmietana, Hildegarda Sterkowicz.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.