OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 marca 2018r.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.  Przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać.

V Niedziela    Wielkiego Postu            18 marca      

Rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Witamy w naszej Parafii o. Mariusza Simonicza – Redemptorystę. Prośmy o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji. Plan rekolekcji w gablotkach i na stronie internetowej Parafii.   Zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową o godz. 15.00, a na Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

 

Poniedziałek        Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMp             19 marca

O godz.8.00 Msza św. w intencji rodzin naszej Parafii. W czasie trwania rekolekcji kancelaria parafialna czynna będzie od godz.9.00.

Wtorek      20 marca

Środa         21 marca

Rekolekcje parafialne zakończymy błogosławieństwem z odpustem zupełnym, a kolekta rekolekcyjna na cele misyjne ojców redemptorystów.

Czwartek      22  marca

O godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.  

Piątek       23 marca

O godz.7.30 poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Trasa tegorocznej Drogi Krzyżowej prowadzić będzie ulicami: Korfantego, Mariacką, Kwiatową, przez ulicę Rogozina do ulicy Sienkiewicza. Zakończenie Drogi Krzyżowej  nastąpi przy cmentarzu parafialnym. Zabierzmy ze sobą świece. Początek ok. godz.18.30 przed kościołem. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej  o godz.17.00.

Sobota      24 marca

Od godziny 8.30 przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Zapisy w zakrystii i kancelarii do czwartku. O godz.19.00  nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.

Niedziela    Palmowa Męki Pańskiej        25 marca     

Za tydzień niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz.9.30 chór im. Słowackiego wykona Pasję wg św. Mateusza. O godz.10.45 uroczyste poświęcenie palm, następnie procesja wokół kościoła. Także w tym dniu młodzież całej diecezji gromadzi się w katedrze katowickiej o godz. 14.00, w związku z ustanowieniem tej niedzieli przez św. Jana Pawła II Światowym Dniem Młodzieży. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 15.00, a Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Przed kościołem można nabyć Paschaliki na wielkanocny stół w ramach akcji Caritas. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o możliwości dofinansowania dla osób niepełnosprawnych w celu likwidacji barier, oraz uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym. Szczegóły w gablotkach. Spotkanie przed pielgrzymką do Włoch odbędzie się 26 marca o godz. 19.00. Należy wpłacić zaliczkę. Są jeszcze wolne miejsca. Kolekta przyszłej niedzieli na cele remontowo – inwestycyjne naszej Parafii. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”.  W minionym tygodniu odeszli  do wieczności śp.: Marian Kowacz, Henryk Stokłosa, Stefan Pytlik, Stanisław Koczy, Kazimierz Szymiczek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niech czas wielkopostnych rekolekcji parafialnych będzie dla nas czasem

modlitwy i nawrócenia.