OGŁOSZENIA PARAFIALNE

________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.12.2017

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać.

 II Niedziela  Adwentu   10 grudnia

Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00,     a w sobotę o godz. 6.30. W czasie trwania kolędy nie będzie nieszporów niedzielnych.

Poniedziałek       wspomnienie św. Damazego I , pap.    11 grudnia 

O godz.16.00 w Domu Katechetycznym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Wtorek  wspomnienie NMP z Gualalupe   12 grudnia

Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy o godz.6.30 z parkingu przy MOK. Uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszają na jarmark Bożonarodzeniowy „Na góralską nutę – hej”. Początek kiermaszu o godz. 16.30 zakończenie 18.30. 

 Środa  wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.    13 grudnia

 O godz. 16.00 opłatkowe spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i katechezy dla dorosłych. O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie. Zalecki za żywych i zmarłych prosimy składać w zakrystii. O godz.19.00 w Domu Katechetycznym Parafia organizuje kiermasz strojów komunijnych. Zapraszamy tegoroczne dzieci komunijne oraz ich rodziców, a także rodziców, którzy chcieliby odsprzedać lub podarować strój komunijny.

Czwartek  wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK  14 grudnia

O godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek   15 grudnia    

Kolędę przy ulicy Sienkiewicza numery 26,28,30 rozpoczniemy w tym roku od najwyższych pięter.

Sobota  16 grudnia

O godz. 17.00 W Domu Katechetycznym nauka przed chrztem. Na to spotkanie zapraszamy rodziców i chrzestnych pragnących ochrzcić dziecko w dniu 17 grudnia oraz 7 stycznia 2018. Nauka przedmałżeńska dla narzeczonych o godzinie 19.00 w Domu Katechetycznym.

III Niedziela  Adwentu   – Gaudete    17 grudnia

Msza św. z udziałem dzieci rocznych o godz. 11.00, a o 13.30 Msza św. z sakramentem chrztu św.   Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz parafialny kalendarz. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian w sobotę 23 grudnia od godz.8.30. Zgłoszenia     w zakrystii i kancelarii. Kolekta przyszłej niedzieli na cele remontowo – inwestycyjne naszej Parafii. Przed kościołem do nabycia świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i poświęcone opłatki. W przyszłą niedzielę dziewczęta z grona Dzieci Maryi będą rozprowadzać sianko na wigilijny stół, a zebrane ofiary przeznaczone będę na dofinansowanie letnich rekolekcji. 23 grudnia o godz. 16.00  zapraszamy do Domu Katechetycznego osoby samotne na Wieczerzę wigilijną   i wspólne kolędowanie. Swój udział prosimy zgłosić w kancelarii. Parafianie, którzy pragnę wesprzeć to dzieło mogą składać ofiary do skarbony ustawionej w przedsionku kościoła. 

 W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: śp.: Gabriela Wiosna, Arkadiusz Stawiarski,   Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

 Niech Maryja Wniebowzięta wspiera całą Parafię w adwentowym oczekiwaniu

na przyjście Chrystusa.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.12.2017 R.

 Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać.

I Niedziela  Adwentu   3 grudnia

I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – to także Niedziela Trzeźwości. Przy ołtarzu św. Barbary wyłożona jest Księga Trzeźwości – zachęcamy do podjęcia trzeźwościowych postanowień. O godz.13.30 Msza św. chrzcielna. Przed kościołem zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie oraz możliwość nabycia poświęconych opłatków i świec wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Jest także do nabycia śląski kalendarz katolicki na rok 2018. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.30. W czasie trwania kolędy nie będzie nieszporów niedzielnych.

Poniedziałek       wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz.   4 grudnia  

O godz. 9.00 Msza św. ku czci św. Barbary w intencji górników, ich rodzin, emerytów, rencistów oraz wszystkich zmarłych i tragicznie poległych.  Zapraszamy brać górniczą  z rodzinami,  a  także poczty sztandarowe i wszystkich Czcicieli św. Barbary.

Wtorek   5 grudnia

O godz. 17.00 w Domu Katechetycznym spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego, a o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Siloe i katecheza dla dorosłych.

Środa  wspomnienie św. Mikołaja,  bpa   6 grudnia

 Czwartek   wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK   7 grudnia

O godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Miłosierdzia do kaplicy w Domu Katechetycznym. Wspólną modlitwę prowadzoną przez scholę liturgiczną zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Piątek  uroczystość niepokalanego poczęcia NMP   8 grudnia  

Msze święte w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz.: 7.00, 8.00, 9.00, 16.00        i 18.00. O godz. 7.00 Msza św. w intencji zgromadzenia Sióstr Służebniczek w dniu patronalnego święta. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz poświęcenie sztandaru tej Wspólnoty. Dziękujemy członkom Róż Różańcowych za ufundowanie nowego sztandaru.  O godz. 18.00 Msza św. ku czci NMP Niepokalanie Poczętej w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin oraz poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych.

Sobota   9 grudnia

Nauka przedmałżeńska dla narzeczonych o godzinie 19.00 w Domu Katechetycznym.

II Niedziela  Adwentu   10 grudnia

Msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00.   Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz naszą parafialną „Wspólnotę”. W godzinach od 9.00 – 13.30 w ambulansie przy probostwie ostatnia w tym roku akcja krwiodawcza. Szczegóły w gablotce. Kolekta niedzielna na potrzeby naszej Parafii. 11 grudnia, o godz. 16.30 w Miejskiej Bibliotece w Radlinie, odbędzie się promocja książki „Jak umierały kopalnie” pod redakcją Andrzeja Kapłanka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.  16 grudnia o godz. 17.00 W Domu Katechetycznym nauka przed chrztem.  Na to spotkanie Zapraszamy rodziców i chrzestnych pragnących ochrzcić dziecko w dniu 17 grudnia oraz 7 stycznia 2018. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: śp.: Jan Somerlik,  Roman Ciepły  i Herman Szczepan. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29 grudnia br. Pośród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Bilety do nabycia  w kancelarii parafialnej.

 Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej

w rozpoczynającym się  tygodniu.