OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   22.11.2020 r.

Gościmy w naszej Parafii ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi Słowo Boże i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum               i muzeum archidiecezjalnego. Bóg zapłać za złożone ofiary. 

Niedziela    

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA     22 listopada                                           

Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Katowicka katedra przeżywa swój odpust. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny. O godz.13.30 do porządku niedzielnego nabożeństw wprowadzamy /aż do odwołania/ dodatkową Msza św. by umożliwić wszystkim chętnym udział w niedzielnej Eucharystii.  O godz. 17.30 nieszpory niedzielne, o godz.18.00 Msza św. wieczorna.

Poniedziałek  23 listopada 

O godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Bolesnej – Patronki Dobrej Śmierci.  

Wtorek    Wspomnienie św. męcz. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy     24 listopada

Środa    Wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dz. i męcz.   25 listopada 

Czwartek   26 listopada        O godz. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek   27 listopada    O godz. 7.30 Jutrznia, a o godz. 7.45 koronka do Miłosierdzia Bożego.    

Sobota     28 listopada

Jak już informowaliśmy, w związku z trwającą pandemią, decyzją ks. Abpa Wiktora Skworca, tradycyjne odwiedziny duszpasterskie zostają odwołane. Wszyscy mamy jednak świadomość, jak bardzo  w tym trudnym dla nas czasie potrzebujemy opieki Bożej! Pragniemy więc spotkać się w naszej świątyni, aby w czasie Eucharystii prosić Bożą Opatrzność o zdrowie i błogosławieństwo dla naszych rodzin. Po Mszy św. Duszpasterze Parafii udzielą indywidualnego błogosławieństwa uczestnikom liturgii. Będą również tradycyjne obrazki kolędowe. Msze św. „kolędowe”  sprawowane będą w  soboty o godz. 16.00.  wg harmonogramu wywieszonego w gablotce  i zamieszczonego na naszej stronie internetowej oraz w listopadowej „Wspólnocie”.  W sobotę (28.XI.) zapraszamy do wspólnej modlitwy mieszkańców ul.: Irysowej, Czecha, Pocztowej, Mielęckiego, Hubalczyków i Wieczorka. Składane w czasie tych Mszy św. ofiary kolędowe przeznaczamy na zakup i wymianę okien oraz ram witrażowych  w naszym kościele.  Pragniemy wyrazić Wam wdzięczność za troskę o naszą świątynię i zapewnić o naszej pamięci   w modlitwie. Bóg zapłać!

NIEDZIELA   I NIEDZIELA ADWENTU  – NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI  29 LISTOPADA                              

W najbliższą niedzielę (29.XI.) – I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I  Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, wyłożonej przy ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy również do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów. Msze roratnie ku czci Maryi sprawowane będą od poniedziałku do piątku o godz.18.00 (dla dzieci i młodzieży), a w sobotę o godz.6.30 dla dorosłych.  Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci i młodzieży oraz naszą parafialną „Wspólnotę”. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.  W dniach od 30  listopada do 14 grudnia,   w ramach przygotowań do beatyfikacji ks. Jana Machy, zaprezentowana zostanie w naszym kościele wystawa poświęcona jego osobie. Zachęcamy do zapoznania się z biografią śląskiego kandydata na ołtarze. W przyszłą niedzielę, przed kościołem do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W minionym tygodniu do Pana odeszli śp.: Iwona Bednorz, Truda Miler, Stanisława Brukwicka, Regina Pawełek.   W poniedziałek o godz.9.00 w kościele pogrzeb śp. Kazimiery Królikowskiej, przeżyła lat 70, mieszkała przy ulicy Sienkiewicza. Zmarła także nasza długoletnia Parafianka śp. Ewa Rożenek. Przeżyła lat 77 mieszkała przy ulicy Sienkiewicza, a ostatnio w Gnieźnie, gdzie odbędzie się jej pogrzeb. Wieczny odpoczynek racz naszym zmarłych dać Panie….. 

 Wszystkim  życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Pani Wniebowziętej