OGŁOSZENIA PARAFIALNE

________________

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

________________

AKTUALNE OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   28.11.2021 r.

Kolekta dzisiejszej  niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, przed kościołem zbiórka na rzecz migrantów z granicy polsko – białoruskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

I Niedziela  Adwentu                   28 listopada

W I niedzielę adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny –  to także Niedziela Trzeźwości. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiona będzie  Księga  Abstynencji, w którą można wpisywać trzeźwościowe postanowienia. Zapraszamy Parafian do udziału w Roratach:  dzieci  i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a dorosłych od poniedziałku do soboty o godz.6.30. Przed kościołem są  już do nabycia poświęcone opłatki oraz  świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. O godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. MOK w Radlinie organizuje Jarmark Pszczeli, zapraszamy w godzinach od 15.00-18.00 na miody, soki domowe, przetwory i wiele innych różności.

Poniedziałek                      29 listopada

W dniach od 29 listopada do 10 grudnia mieszkańcy Radlina mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Szczegóły w gablotkach. O godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo do MB Bolesnej, Patronki Dobrej Śmierci.

Wtorek             30 listopada

Święto św. Andrzeja,  Apostoła  

W salkach katechetycznych spotkanie Mężczyzn św. Józefa i katecheza dla dorosłych  o godz. 19.00.

Środa              1 grudnia

I Czwartek              2 grudnia

O godz. 8.00 Msza św. o nowe powołania do służby Bożej w Kościele oraz do Matki Bożej Kapłańskiej o błogosławieństwo i zdrowie dla kapłanów oraz sióstr posługujących w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie do Parafialnego Klubu Seniora. Spowiedź św. dla  młodzieży naszej Parafii od godz. 16. 30. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

I Piątek               3 grudnia

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.

O godz.7.30 poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia, następnie koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz.8.00 Msza św.  do NSPJ w intencji  Czcicieli i Ofiarodawców, a o 18.00 w intencji dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30. O godz.19.00 Msza św. młodzieżowa.

I Sobota              4 grudnia

Wspomnienie św. Barbary dz. i męcz.

O godz.6.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi . O godz. 9.00 Msza św. ku czci św. Barbary w intencji górników, ich rodzin, emerytów, rencistów oraz wszystkich zmarłych i tragicznie poległych. Zapraszamy górniczą brać z rodzinami, a także poczty sztandarowe i wszystkich czcicieli św. Barbary. Spotkanie ministrantów w Domu Katechetycznym o godz. 9.00, o 9.30 spotkanie Dzieci Maryi, o 10.30 scholi dziecięcej. O godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. z błogosławieństwem kolędowym mieszkańców ulic: Solskiego, Ujejskiego, Skautów, Dworcowej, Hutniczej i Odległej. O godz.19.00 nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w domu katechetycznym.

II Niedziela  Adwentu        5 grudnia

O godz. 13.30 Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszego kościoła, przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”. W  minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Mieczysław Pytlik, Zdzisław Lisicki, Rafał Bobek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .

 

Wszystkim  Parafianom  życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.