OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 maja 2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   26.05.2019 r.

 

VI Niedziela  Wielkanocna         26 maja 

Wszystkim mamom z okazji Dnia Matki życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Wniebowziętej. Dzisiaj mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Polecamy pątników  modlitwie całej Parafii. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. Kolekta dzisiejszej  niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy renowację ławek w kościele natomiast na cmentarzu będą przekładane płytki chodnikowe. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek                27 maja   

Wyjazd dzieci komunijnych ze szkoły nr 4 na pielgrzymkę do Czernej – zbiórka przy MOK o godz. 8.30. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje,  tzw. Dni Krzyżowe. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga   o urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi  o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Procesja do krzyża misyjnego po Mszy św.   o godz.6.30.

Wtorek           Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.                28 maja 

O godz.19.00 katecheza dla dorosłych w Domu Katechetycznym oraz spotkanie  formacyjne Grupy Siloe.

Środa              Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.         29 maja 

Czwartek       Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.     30 maja 

O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek                Święto Nawiedzenia NMP           31 maja 

Rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz.7.30 Jutrznia, następnie koronka do Bożego Miłosierdzia. Ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe połączone będzie z występem chóru im. J. Słowackiego oraz życzeniami dzieci z okazji Dnia Matki – początek o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy młodzież na kolejne Spotkanie Młodych na Lednicę. Wyjazd w dniu 31 maja o godz. 23.30 z Wodzisławia Śl., powrót z Lednicy przewidziany jest na 2 czerwca w godzinach porannych. Koszt przejazdu 90 zł – zapisy u ks. Mateusza Iwaneckiego.

I Sobota               Wspomnienie św. Justyna, męcz.            1 czerwca 

Msza św. w Intencji wynagradzającej wszelkie zniewagi uczynione Matce Boga i naszej o godz. 8.00. O godz. 9.30 przy MOK zbiórka dzieci z ochronki, ministrantów, Dzieci Maryi oraz scholii dziecięcej wyjeżdzających do parku rozrywki Twinpigs w Żorach. O godz. 17.00 w Domu Katechetycznym nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, a o  godz. 19.00 nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.

Niedziela           Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego       2 czerwca 

W przyszłą niedzielę Urząd Miasta, MOK i Parafia zapraszają na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W programie: konkursy, zabawy, widowisko teatralne i wiele atrakcji. Początek  o godz.15.00 na placu Radlińskich Olimpijczyków. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Archidiecezji. 9 czerwca w Rybniku odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny.  O godz.11.30 Msza św. w kościele Królowej Apostołów. Start marszu: godz.12.30 z placu przy kościele  – na zakończenie piknik rodzinny. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz czerwcowy numer naszej „Wspólnoty”. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Kornelia Hauder, Helena Skaba, Jan Romanowski, Teresa Chyc, Gerhard Adamczyk, Barbara Ogerman. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Życzymy wielu łask zmartwychwstałego Chrystusa!