OGŁOSZENIA PARAFIALNE

________________

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

________________

AKTUALNE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   02.05.2021 r.

V Niedziela   Wielkanocna,      2 maja

W czasie Mszy św. o godz.10.00 dzieci przystąpią do  Wczesnej Komunii św. W związku z uroczystością ulega zmianie porządek nabożeństw – nie będzie Mszy św.   o godz. 9.30 i 11.00. Wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o 12.15, 13.30 (Msza św. chrzcielna) i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz.17.30. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.    

Poniedziałek ,   3 maja

Uroczystość NMP, Królowej Polski

O godz. 6.30  Msza św. dziękczynna za Zgromadzenie Sióstr Służebniczek w rocznicę założenia Zgromadzenia. O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie.

Wtorek ,    4 maja

Wspomnienie św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji

O godz. 8.00 Msza św. o zwycięstwo Miłosierdzia Bożego w nas i na całym świecie.

Środa,   5 maja

O godz. 8.00 Msza św. do MB Nieustającej Pomocy.

I Czwartek,    6 maja

Święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

O godz. 8.00 Msza św. do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz do MB Kapłańskiej o potrzebne łaski dla Kapłanów posługujących w naszej Parafii. O godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. dla młodzieży naszej Parafii.  O godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

I Piątek,   7 maja

O godz. 8.00 Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Czcicieli i Ofiarodawców. Od godz. 16.30 do spowiedzi św. zapraszamy dzieci naszej Parafii. O 18.00 Msza św. w intencji dzieci po Wczesnej Komunii świętej i ich rodziców. O godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży.

Sobota,   8 maja

Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz.

O godz. 8.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi w intencji Matek i o prawo do życia każdego poczętego Dziecka. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przystąpią  do I Komunii św.

VI Niedziela   Wielkanocna,    9 maja

O godz. 8.00. Msza św. ku czci św. Floriana w intencji pracowników, emerytów i rencistów Koksowni Radlin oraz za zmarłych koksowników i zmarłych z ich rodzin. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.45 dzieci przystąpią do I Komunii św. O 13.30 Msza św. w pierwszą rocznicę Wczesnej Komunii św. w intencji dzieci i ich rodziców. Nabożeństwo majowe o godz.17.30. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszego kościoła. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz parafialną „Wspólnotę”. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Andrzej Bereszko, Alfons Zapalski, Alojzy Kieś, Marta Oślizło, Jerzy Otawa, Irena Kuśka, oraz ks. Prałat Alfred Wloka. Wszystkim Parafianom, którzy nadesłali kondolencje i wyrazy współczucia po śmierci ks. Prałata Alfreda Wloki składamy serdeczne Bóg zapłać.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzymy nieustannej opieki Matki Bożej Wniebowziętej.