OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 maja 2018r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   20.05.2018 r.

Niedziela   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego          20 maja 

Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn : Przybądź Duchu Stworzycielu i spełniając zwykłe warunki odpustu. W czasie Mszy św. o godz.10.00 dzieci ze szkoły nr 4 przystąpią do  I Komunii św. O godz.16.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci  pierwszokomunijnych. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. Kolekta dzisiejszej  niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Poniedziałek     Święto NMP, Matki Kościoła           21 maja 

Msze św. w święto Matki Kościoła o godz.: 7.00; 8.00; 9.00 i 18.00.  Wyjazd dzieci komunijnych na pielgrzymkę do Czernej: szkoła sportowa – poniedziałek zbiórka o godz. 8.45 przy MOK-u. Dzieci ze szkoły nr 4 pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej we wtorek – zbiórka o godz.8.00 przy MOK-u. W Kokoszycach rozpoczynają się rekolekcje dla naszych Parafian. Otoczmy uczestników swoją modlitwą.  O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci ze Szkoły Podstawowej  nr 4 w I rocznicę Komunii Świętej oraz  w intencji katechetów w podziękowaniu za przygotowanie dzieci do I Komunii św.

Wtorek           22 maja 

O godz.19.00 w kościele spotkanie Grupy Siloe – zapraszamy uczestników Seminarium Odnowy Wiary, a na probostwie spotkanie katechetów.

Środa       23 maja 

Czwartek          Święto  J.Ch. Najwyższego  i Wiecznego Kapłana        24 maja 

W dniu dzisiejszego święta pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie o godz.17.00 spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem. O  godz.  19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie organizacyjne przed uroczystością Bożego Ciała. Osoby, które pragną się włączyć w przygotowanie ołtarzy zapraszamy. Tegoroczna procesja Bożego przejdzie ulicami: Korfantego, Rogozina i Wypandów.

Piątek       25 maja 

O godz.7.30 Jutrznia, o godz. 8.45 koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo majowe   z   udziałem dzieci szkolnych i przedszkolnych oraz chóru im. Juliusza Słowackiego z okazji Dnia Matki – wyjątkowo w tym dniu zapraszamy o godz.17.15.

Sobota           Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.       26 maja 

O godz. 6.30 Msza św. w intencji ks. Wojciecha Mrochen w rocznicę śmierci. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Matek naszej Parafii z okazji Dnia Matki oraz za zmarłe Matki.

Niedziela   Uroczystość Najświętszej trójcy             27 maja 

W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do  MB Piekarskiej. W Rybniku przy ulicy Powstańców działa Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem – szczegóły w gablotkach. W wodzisławskim Centrum Kultury film „Ignacy Loyola” – szczegóły na plakatach.  Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Marek Zubczyński, Stanisław Wojaczek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 Życzymy wielu łask Zmartwychwstałego Chrystusa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej