100 rocznica erygowania Parafii Wniebowzięcia NMP

2 sierpnia 2025

W roku 1909 podjęto starania o utworzenie stacji duszpasterskiej w Biertułtowach, które w administracji kościelnej należały do Rydułtów. Lokalię założono dopiero 3 września 1924, w rok później – 1 sierpnia 1925 ks. August Hlond, ówczesny administrator apostolski dla Górnego Śląska powołuje do istnienia parafię
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biertułtowach.

Z tej okazji w najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą o 12.15 z okazji 100 – lecia istnienia naszej parafii. Po Mszy św. przewidujemy zabawę dla dzieci w godzinach od 13.30 do 15.30. Serdecznie zapraszamy chętne dzieci.

Dawny ołtarz. Prezbiterium spłonęło w pożarze 1 grudnia 1983 r.
Obecny wystrój świątyni.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

AKTUALNOŚCI