Pielgrzymka kobiet do Piekar – 22.08.2021

22 sierpnia 2021

Ojciec Święty przesłał słowa pozdrowień i udzielił specjalnego błogosławieństwa pielgrzymującym do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. List z Watykanu odczytał metropolita katowicki.

W korespondencji z Watykanu skierowanej na ręce abp Wiktora Skworca czytamy:

Jego Świątobliwość Franciszek, powiadomiony o tradycyjnej pielgrzymce kobiet do Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich, która odbędzie się w dniu 22 sierpnia br., przesyła Uczestniczkom wyrazy duchowej łączności i serdeczne pozdrowienie.

Ojciec Święty otacza swoją modlitwą wszystkie Babcie, Mamy i Córki, które przychodzą do Maryi, aby dziękować Jej za orędownictwo u Boga i za otrzymane łaski, a także by ufnie zawierzać Jej sprawy osobiste i tych, których noszą w swoich sercach.

Papież życzy, by to spotkanie z ko­chającą Matką Boga i ludzi było dla każdej z Was impulsem do ożywienia wiary, nadziei i miłości, okazją do dzielenia swoich trosk i nadziei, źródłem radości i pokoju. Niech to nawiedzenie przyniesie obfite owce łaski w Waszych sercach, w rodzinach, w parafiach i wspólnotach.

Wam i Waszym bliskim Ojciec Święty z serca udziela Apostolskiego Błogosławieństwa.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

AKTUALNOŚCI