Zaproszenie na kurs Alpha

4 września 2023

Życie, Wiara, Sens

Serdecznie zapraszamy osoby pełnoletnie do zapisów na kolejną edycję Alpha w naszej parafii.

Co to jest Alpha?

Alpha jest serią 10 spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

Posiłek

Niezależnie, czy spotykamy się z grupą przyjaciół przy kuchennym stole, czy w kawiarni, jedzenie na swój sposób zbliża ludzi. Nie inaczej jest na Alpha. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na zawiązanie relacji i poznanie innych osób.

Wykład

Wykłady w postaci filmu mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 30 minut. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa, zwracając uwagę na pytania: Kim jest Jezus? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić? W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Dyskusja

Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć, co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Nie trzeba nic mówić, ale można o wszystko pytać.

Zapisy: 

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego istotne jest potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie (505 451 158, 505 388 474, 692 491 319) lub poprzez formularz online dostępny na stronie www parafii, fb parafialnym oraz Siloe.

Kiedy odbywają się spotkania:

Pierwsze spotkanie: ŚRODA 27.09.2023 godz.19.00 – 21.00.

Kolejne spotkania w środy (za wyjątkiem 01.11.2023) aż do 06 grudnia 2023,w tych samych godzinach. Podczas kursu będzie można skorzystać z opieki nad dziećmi. 

Miejsce:

Restauracja „Szykowana” w Radlinie, ul. Mariacka 30.

Koszt:

Udział w spotkaniach Alpha jest bezpłatny.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie Alpha, zadzwoń pod wskazane wyżej numery, poczytaj o Alpha na https://polska.alpha.org/.

Niech każdy czuje się zaproszony.

SILOE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

AKTUALNOŚCI