Od poniedziałku, w myśl nowych rozporządzeń władz państwowych i zarządzenia Ks. Abpa Wiktora Skworca, wierni mogą uczestniczyć w Mszach św. Zachowując wskazania, dotyczące ilości osób przebywającej na określonej powierzchni, pragniemy poinformować, że na każdej Mszy św. w naszym parafialnym kościele może uczestniczyć maksymalnie 100 osób. Aby umożliwić wiernym udział w niedzielnej Eucharystii, od niedzieli 26 kwietnia wprowadzamy do porządku niedzielnego dodatkowe Msze św. o godz. 13.30 i 15.00. Prosimy osoby związane  z przyjętą intencją Mszy św. o wcześniejsze przybycie, gdyż kościół, w którym znajdzie się  100 wiernych, zostanie zamknięty.

Po każdej Mszy św. miejsca szczególnie narażone na obecność koronawirusa zostaną poddane dezynfekcji.

„Przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona  i obowiązuje aż do odwołania. Zachęcamy więc wiernych do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw, w tym do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Prośmy wspólnie o ustanie pandemii. Rozmodlona rodzina – razem uczestnicząca w transmitowanej Mszy św. lub nabożeństwie – staje się domowym Kościołem, podstawowym ogniwem w rodzinie Kościoła” – napisał ks. Arcybiskup w ostatnim komunikacie. Osoby starsze, osłabione wiekiem bądź chorobą, prosimy o pozostanie w domach, by nie narażać swego zdrowia i życia.

W tygodniu okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św., z zachowaniem dwumetrowej odległości pomiędzy penitentami i w założonych maseczkach. Liczymy na roztropność naszych Parafian i zachowanie obowiązujących przepisów.