Jutro Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej

7 czerwca 2023

Jutro przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, podczas której publicznie uczcimy Chrystusa obecnego w sakramencie Eucharystii. Uroczystość tę ustanowił papież Urban IV w 1264 r. jako zadośćuczynienie za błędy heretyków (którzy zakwestionowali realną i substancjalną obecność Jezusa w Eucharystii) oraz w celu umożliwienia wiernym oglądania Najświętszego Sakramentu.

Obchodowi uroczystości Bożego Ciała towarzyszy uroczysta procesja. Chrystus wychodzi z kościołów na ulice, gdyż chce brać udział w życiu społecznym, chce spotkać wierzących w Niego oraz chce, aby nasze codzienne życie było przeniknięte Jego obecnością. Idąc ulicami miast i wsi, z monstrancji zaprasza do pójścia za Nim: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). To zaproszenie dotyczy każdego, bo bez pokrzepienia Ciałem i Krwią Chrystusa nie dojdziemy do celu naszej ziemskiej pielgrzymki.

W Uroczystość Bożego Ciała składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Msza św. w intencji Parafian o godz. 8.00, następnie procesja ulicami miasta: Korfantego, Mariacka, Wieczorka. Procesję zakończymy na Szluchcie Mszą świętą. Prosimy udekorować okna na trasie procesji Bożego Ciała. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci po Wczesnej i I Komunii św. w strojach komunijnych. W liturgii Bożego Ciała weźmie udział orkiestra KWK Marcel. Msze św. w tym dniu o godz.: 6.30, 8.00, 12.15 i 18.00.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

AKTUALNOŚCI