Dziś nasi pielgrzymi drugi dzień w Wilnie. Uczestniczyli we Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie (b. kościół św. Trójcy) to niewielka świątynia, niby ukryta wśród ciągu kamienic przy ul. Dominikańskiej. Kościół wraz z klasztorem został przekazany dominikanom z pobliskiego klasztoru, później oddano go diecezji. Po III Rozbiorze Polski kościół przekształcono na cerkwię, co spowodowało znaczne zmiany architektoniczne.
Widoczna dzisiaj gotycka absyda została odbudowana dopiero w 1971 r. Obecnie w kościele znajduje się słynący na całym świecie z cudów obraz Miłosierdzia Bożego, namalowany według wskazówek bł. siostry Faustyny.


Następnie udali się do Trok gdzie zwiedzili zamek i odbyli rejs statkiem po Jeziorze Galve.

Troki to jedno z najbardziej malowniczych i ciekawych miejsc na Litwie. Położone zaledwie 30 km od jej stolicy, Wilna, oblane wodami czterech jezior, chętnie odwiedzają zarówno turyści, jak i mieszkańcy Wilna, którzy w pogodne weekendy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu spokoju i wyśmienitej kuchni. Ta legendarna stolica słynie bowiem nie tylko z bogatej historii, o której przypominają zabytkowe budowle, ale również z wielokulturowości: zamieszkują ją m.in. Karaimowie sprowadzeni wieki temu przez księcia Witolda.

zobacz galerię