PIELGRZYMKA  12 – 19 LIPCA 2020 ROKU
UKRAINA – RUMUNIA
PROGRAM:
12.07
O godz. 4:00 zbiórka przy MOK, przejazd do Lwowa i zwiedzanie Lwowa: Cerkiew Uspieńska, Wieża Korniakta, Rynek z Ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami, Czarna Kamienica, Kamienica Królewska, Katedra Łacińska, Kaplica Boimów. Pomnik A.Mickiewicza, spacer Wałami Hetmańskimi, Teatr Opery i Baletu. Dzielnica ormiańska, Katedra Ormiańska, Kościół pojezuicki Św. Piotra i Pawła. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
13.07
Śniadanie. Kopiec Unii Lubelskiej na wzgórzu Wysokiego Zamku z którego widoczna panorama Lwowa. Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Zwiedzanie Katedry Greckokatolickiej Św. Jerzego. Przejazd do Żółkwi, miasta renesansowego, wybudowanego przez Stanisława Żółkiewskiego.Zamek Żółkiewski. Kolegiata Św. Wawrzyńca, w której znajdują się sarkofagi ze szczątkami doczesnymi St. Żółkiewskiego oraz członków jego rodziny, rodziny Danilowiczów i Sobieskich. Kościół podominikański Św. Marka.Wielka renesansowa Synagoga. Powrót do Lwowa. Obiadokolacja.
14.07
Śniadanie. Zamek Oleski, w którym urodził się Jan III Sobieski. Zamek Podchorecki wybudowany w XVII w. przez Hetmana Koronnego Stanisława Koniecpolskiego. Poczajów – Sanktuarium Maryjne nazywane „Prawosławna Częstochowa”. Krzemieniec- miasto Juliusza Słowackiego, muzeum Słowackiego, Liceum Krzemienieckie, Góra królowej Bony. Obiadokolacja i nocleg w Krzemieńcu.
15.07
Śniadanie. Przejazd do Zbaraża- twierdzy opisanej przez H. Sienkiewicza w ” Ogniem i Mieczem”, Kościół Św. Antoniego. Przejazd do Kam.Podolskiego. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
16.07
Śniadanie. Zwiedzanie Kam. Podolskiego – miasta wpisanego na listę UNESCO. Katedra Św. Piotra i Pawła, Kościół Dominikański Św. Mikołaja. Zamek stary i nowy. Wycieczka statkiem po rzece Dniestr. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
17.07
Śniadanie. Przejazd do twierdzy Hocim, która była głównym przyczółkiem obrony Rzeczypospolitej przed turecką nawałą w XVII w. Przejazd do Rumuni. Zwiedzanie Kaczyka Bukowiny. Bazylika WNMP. Kopalnia Soli. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
18.07
Śniadanie. Przejazd do Czerniowiec. Zwiedzanie centrum miasta i Uniwersytetu byłej siedziby Arcybiskupów Bukowińskich. Przejazd i nocleg w Stanisławowie (Iw. Frankowskie). Obiadokolacja.
19.07
Śniadanie. Zwiedzanie Stanisławowa, miasta wybudowanego przez Stanisława Potockiego. Kolegiata Św. Stanisława, Kościół pojezuicki, zamek Potockich. Obiad. Powrót do Polski ok. godz. 24:00.
Koszt pielgrzymki 1450 zł.
Koszt obejmuje: Ubezpieczenie OC i NNW. Autokar. Przewodników. Noclegi w hotelach ***/****. 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obiad w drodze powrotnej. Koszt zawiera wszystkie możliwe wstępy oraz rejs statkiem po Dniestrze. Każdego dnia celebracja Mszy Świętej.

UWAGA:
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIANY PROGRAMU!
Przy zapisywaniu proszę o uiszczenie zaliczki w kwocie 200 zł.
I spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką 17 lutego z II wpłatą w wysokości 640 zł.
II spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką z III wpłatą 600 zł w czerwcu (termin ustalimy na pierwszym spotkaniu).
Z racji tego, że pielgrzymka odbywa się na Ukrainę i Rumunię trzeba ze sobą zabrać WAŻNY PASZPORT. Proszę więc o dopilnowanie aktualności dokumentu i proszę go przynieść na pierwsze spotkanie organizacyjne, chodzi o odnotowanie na liście uczestników pielgrzymki serii i nr paszportu.

ks. Daniel Starzyczny – organizator