W popołudniowych godzinach pielgrzymi oglądali z wysokości 49 piętra panoramę Wrocławia (Sky Tower).

Sky Tower został stworzony, by zachwycać i zapewniać mieszkańcom możliwie najwyższy komfort. Jest pionierem, który odważnie wytycza nowy kierunek. Nowoczesny, doskonale wyposażony stał się symbolem nowego, dynamicznego Wrocławia – miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie. Z okien jego apartamentów rozpościera się wspaniały widok na tętniącą życiem aglomerację.

O godzinie 17.00 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia  sprawowanej przez Ks. Daniela Starzycznego. Po Mszy św. spotkali się z  o. Damianem (redemptorysta), który dwa lata temu głosił rekolekcje w naszej parafii.

Kościół Matki Bożej Pocieszenia we Wrocławiu – Biskup wrocławski Kardynał Adolf Bertram kupuje parcelę od szpitala św. Łazarza wraz ze starym piętrowym budynkiem i oddaje ją na własność Zgromadzeniu Redemptorystów 10 listopada 1918 r. W styczniu 1919 przystąpiono do budowy kościoła, która trwała zaledwie 7 miesięcy. Tenże sam kardynał w 1941 r. ustanawia przy tym kościele pomocnicze duszpasterstwo wydzielone z parafii św. Rodziny. Historyczny moment nastąpił w dniu 18 marca 1951 r., w tym bowiem dniu nastąpiło utworzenie parafii Matki Bożej Pocieszenia we Wrocławiu.W parafii znajduje się Sanktuarium Golgoty Wschodu, gdzie organizowane są w ciągu roku nabożeństwa religijno – patriotyczne obejmujące: Rodzinę Katyńską, Sybiraków i Sybiraków – Afrykańczyków.

zobacz galerię