Monte Sant’Angelo i San Giovanni Rotondo – 4.08.2018

Sie 5, 2018 | aktualności

Kolejny dzień pielgrzymowania naszych parafian po włoskiej ziemi. Dziś – 4 sierpnia uczestniczyli we Mszy św. w pięknie położonej świątyni – Monte Sant`Angelo.

W południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju bazylika. To niezwykłe miejsce położone w regionie, który stanowi „ostrogę” włoskiego buta, widnieje na wysokości 856 m n.p.m. Można tutaj dotrzeć dwiema drogami. Pierwsza, znacznie szybsza, prowadzi z oddalonego o nieco ponad 20 kilometrów San Giovanni Rotondo; inna, bardziej okrężna wiedzie na wzgórze wieloma serpentynami. Ta druga trasa, choć męcząca, rekompensuje nam trud wspaniałymi widokami. 

Następnie udali się do San Giovanni Rotondo – u Ojca Pio, gdzie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej i wieczornej procesji maryjnej.

San Giovanni Rotondo – kiedyś była to mała osada będąca przystankiem dla pielgrzymów zmierzających do Monte Sant’ Angelo, aby odwiedzić grotę, w której ukazał się Michał Archanioł. Dziś do San Giovanni Rotundo przybywa rocznie siedem milionów osób, by oddać cześć świętemu Ojcu Pio.

Ojciec Pio. – mistyk, stygmatyk, człowiek słynący nadprzyrodzonymi darami, do którego przychodzono, by za jego wstawiennictwem wyprosić u Boga łaski. W San Giovanni Rotundo spędził 52 lat, przyciągając w to miejsce coraz większe tłumy. Ale prawdziwe tłumy zaczęły tu przyjeżdżać po jego śmierci w 1968 roku.

 

zobacz galerię