17 maja 2019 r. odbył się I Parafialny Bieg Terenowy pod hasłem „Śladami Jana Pawła II” zorganizowany przez parafię we współpracy z katechetami szkół podstawowych naszej parafii (SP1, SSP2, SP4). Data nie była przypadkowa. Uczniowie chcieli w ten sposób uczcić kolejną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Każdą szkołę reprezentowała sześcioosobowa grupa uczniów klas IV-VI, która pod opieką katechety szkolnego wyruszyła w teren, aby w sześciu punktach, zaznaczonych wcześniej na mapce Radlina, odnaleźć i rozwiązać zadania związane z życiem i działalnością papieża Polaka. Uczniowie, kierując się mapą, odwiedzili takie miejsca jak boisko, dworzec PKP,  MOSiR, bibliotekę, cukiernię, kościół. W każdym z tych punktów rozwiązywali zadania, które ostatecznie przynieśli do salek katechetycznych gdzie Ksiądz Proboszcz ocenił poprawność rozwiązań. Tam czekały też na uczestników kremówki, te które Jan Paweł II tak bardzo lubił. Po poczęstunku i wręczeniu nagród wszyscy udali się do kościoła, gdzie uczczono relikwie Jana Pawła II.

A oto skład drużyn i wyniki konkursu:

SP4 – prowadząca Pani Aneta Zawistowska

(MIEJSCE I)

 1. Zofia Szafranek
 2. Martyna Menżyk
 3. Wiktoria Oleś
 4. Paweł Durmowicz
 5. Maria Król
 6. Natalia Prużanin

SP1 – prowadząca Pani Pelagia Napiórkowska

(MIEJSCE II)

 1. Jakub Wolny
 2. Kamil Musiolik
 3. Anna Podleśny
 4. Jan Smolorz
 5. Adam Korzeniec
 6. Artur Pędziałek

SSP2 – prowadząca Pani Danuta Poniewierska (MIEJSCE III)

 1. Maja Zgrzendek
 2. Karol Bober
 3. Maria Grzywacz
 4. Filip Grzywacz
 5. Zuzanna Pietrasz
 6. Paweł Mika

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy obszernej wiedzy o Janie Pawle II. Serdeczne podziękowania składamy katechetom za organizację konkursu i Ks. Proboszczowi za ufundowanie cennych nagród.

Mamy nadzieję, że bieg terenowy na stałe wpisze się w kalendarz parafialnych wydarzeń. Zachęcamy zatem wszystkich do poznawania życiorysu i dzieł Papieża Polaka.

zobacz galerię